Osječani oduševili na edukaciji o važnosti očuvanja okoliša
Osnovna škola Mladost ugostila je u utorak veliki sportsko-edukativni event
Plazma Sportske igre mladih, najveća sportska manifestacija u Europi, započela je svoju 26. sezonu u Osječko-baranjskoj županiji u Osijeku. Djeca i mladi s područja Osijeka sudjelovala su u edukaciji o važnosti održivog razvoja, očuvanja okoliša, reciklaže i sportskim natjecanjima na edukativnom poligonu.
Svoje mlade sugrađane pozdravili su i bodrili Josip Jukić, ravnatelj OŠ Mladost i Dragan Vulin, dogradonačelnik Osijeka.
Uz sportska natjecanja u 10 sportskih disciplina, te promicanje sporta i sportskog načina života, Plazma Sportske igre mladih provode i mnogobrojne edukativne aktivnosti.
”Sretni smo što smo upravo u Osijeku započeli našu Osječko-baranjsku sezonu u kojoj planiramo okupiti 100.000 djece i mladih u Hrvatskoj. Svjesni smo utjecaja i odgovornosti naše platforme prema djeci i mladima i ova nova edukativna kampanja je rezultat toga” izjavio je Tomislav Gudić, direktor natjecanja Plazma Sportskih igara mladih.
Nakon edukacije o važnosti zaštite okoliša, na redu su bila natjecanja na edukativnom poligonu. Mješovite ekipe pokazale su svoju sportsku spremnost, a najspretniji bili su ekipe Jamb 7c, Paklena četvorka 5b, Ekološki 2b i C-Eko 4c. Uz djecu, edukativnu utrku otrčale su i učiteljice, a pobjednička ekipa nosila je maštovito ime: Babe za džabe.


